Rozhovory

Rozhovory
Jak moc jsou stromy důležité pro přírodu a pro člověka? Jak ministerstvo podporuje sázení stromů a přispívá i na jejich péči? Nejen na tyto otázky odpovídal ministr životního prostředí Richard Brabec, jehož úřad podporuje masové vysazování stromů.
Rozhovory
Iniciativa tří desítek organizací, institucí a firem v čele s Nadací Partnerství a Ministerstvem životního prostředí chce do české krajiny a měst vrátit miliony stromů. Projektu se věnuje Miroslav Kundrata, spoluzakladatel Nadace Partnerství a její dlouholetý ředitel.
Rozhovory
Rozhovor s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem nejen o významu veřejné zeleně.
Rozhovory
Norský velvyslanec v České republice Robert Kvile si oblíbil českou krajinu, některá místa mu připomínají jeho domovskou zemi. Ptali jsme se ho nejen na nejoblíbenější místa, ale i na ochranu životního prostředí.
Rozhovory
Náš program se věnuje hned několika závažným problémům životního prostředí České republiky. Jaké environmentální problémy jsou v současnosti nejaktuálnější v Norsku? To je velmi široká otázka! Pravděpodobně nejaktuálnějšími problémy jsou pro nás odpadky v mořích...
Rozhovory
O zateplování budov, efektivním snižování spotřeby energií i trendech v oblasti energetických budov se bavím s Petrem Holubem, ředitelem aliance Šance pro budovy, která reprezentuje přes 300 firem z oblasti stavebnictví ─ projektanty a architekty, developery, stavební společnosti,...
Rozhovory
Doc. Ing. David Stránský, Ph.D., se dlouhodobě vědecky zabývá problematikou hospodaření s dešťovými vodami nejen ve městech a dalšími odbornými aspekty ekologického inženýrství. Pracuje na ČVUT, je předsedou Asociace pro vodu. V rozhovoru jsme se ptali zejména na využívání...
Rozhovory
V rozhovoru s Františkem Pelcem, ředitelem Agentury pro ochranu přírody a krajiny ČR, se bavíme o chystaných i realizovaných projektech, návratu vlků do přírody i o Jizerských horách a tamních lesích.
Rozhovory
Ministra životního prostředí Richarda Brabce jsme se zeptali na stav ovzduší v České republice a na chystanou třetí vlnu kotlíkových dotací, která přispěje k jeho dalšímu zlepšení.
Rozhovory
Rozhovor o programu Dešťovka s Petrem Valdmanem, ředitelem Státního fondu životního prostředí ČR.