Úspěšné projekty

Úspěšné projekty
V chráněné krajinné oblasti Poodří dělníci dokončili rozsáhlé zemní a stavební práce. Cílem byla obnova přírodovědně nejcennější části rybniční soustavy u Studénky.
Úspěšné projekty
Na Rychnovsku se postupně obnovuje původní vodní režim v krajině. Lesy České republiky vrátily potok Zelenka do přírody, na dalších se právě pracuje.
Úspěšné projekty
Rakovský potok v rokycanské městské části získal své jméno kvůli mimořádně početné populaci chráněného raka kamenáče. Město se před lety pustilo do jeho rekonstrukce. Cílem bylo vrátit do přírodního tvaru původní uměle narovnané koryto, které mělo přes 500 metrů.
Úspěšné projekty
Pro lidi v nouzi bývá poslední záchranou. Díky potravinové bance se jídlo dostává k těm, kteří si sami obživu zajišťují jen velmi těžko. Potraviny tak zbytečně nekončí v kontejnerech.
Úspěšné projekty
Dříve to byla stará požární nádrž, která vypadala nevábně a zapáchala. Obec přizvala architekty a teď se kolem nového jezírka točí společenský život.
Úspěšné projekty
Na Zlínsku funguje nová hasičská stanice. Je postavena v pasivním energetickém standardu.
Úspěšné projekty
V přilehlých městských částech Plachty a Klůček přibývá zeleň a vzniká biokoridor. Město využilo dotační podpory Operačního programu Životní prostředí prostřednictvím Místní akční skupiny Stolové hory, která v rámci výzvy zaměřené na výsadbu dřevin v extravilánu...
Úspěšné projekty
Na bleskovou povodeň, která prolétla Kojčicemi u Pelhřimova, v obci asi nikdo nezapomene. Přestože už od události uběhlo patnáct let.
Úspěšné projekty
V Pačejově na Klatovsku opravili školku. Ze staré omšelé budovy udělali reprezentativní stavbu, která patří mezi nejhezčí v obci. A funguje ekologicky.
Úspěšné projekty
Historická budova střední školy v České Lípě zavedla energeticky úsporná opatření. Kromě méně spotřebované energie přinesl projekt i lepší vzduch do školních tříd.