Úspěšné projekty

Úspěšné projekty
Rybník byl postaven v sedmdesátých letech minulého století. „V povodí nad rybníkem byla ale pole a po první velké bouřce se zabahnil a místní se v něm přestali koupat. Zabahňování postupně pokračovalo a vodní plocha by dříve či později zanikla,“ vysvětluje Martina Kosová...
Úspěšné projekty
Bedřichovy sady ve středu Týnu nad Vltavou po úpravách prokoukly. Projekt byl podpořen z Operačního programu Životní prostředí.
Úspěšné projekty
V místní části Lindava v severočeském Cvikově nechali zateplit mateřskou školu. Město ušetří za provoz a budova po rekonstrukci prokoukla.
Úspěšné projekty
Škola Jižní IV má na svém pozemku nádrž na zachytávání dešťové vody. Vybudovat ji nechal zřizovatel školy, městská část Praha 4. Podle starosty Prahy 4 Petra Štěpánka byly důvody pro stavbu jasné. „Kvůli obrovskému množství zpevněných povrchů a napřímených koryt dochází...
Úspěšné projekty
Nedaleko Břežan na Znojemsku stojí na přítoku Libického potoku nádrž na zadržování vody. Po nedávné rekonstrukci přispívá ke zlepšení životního prostředí.
Úspěšné projekty
To byl hlavní důvod, proč se v Žulové na Jesenicku pustil do velkého projektu stavby kanalizace a čistírny odpadních vod. „Povrchové i podzemní vody je málo, tak proč si ji ještě znečišťovat,“ říká starosta města Radek Trsťan. Do celého projektu se obec pustila po minulých...
Úspěšné projekty
V Moravském Písku rekonstruovali náměstí. Při jeho opravě mysleli i na dešťovou vodu, která není odváděna do kanalizace, ale vsakuje se na místě.
Úspěšné projekty
V Mírově je kanalizace a čistírna odpadních vod, ale v jedné z částí bylo efektivnější vybudovat malé čistírny vod přímo u rodinných domů. V této obci se názorně ukazuje, že dotace nejsou pouze o velkých projektech, ale také o mnoha menších.
Úspěšné projekty
V Pohořelicích na Brněnsku vzali separaci odpadů od podlahy. Každá domácnost, která měla zájem, dostala kontejnery na tříděný odpad. Ty město pořídilo i díky dotaci z Operačního programu Životní prostředí.
Úspěšné projekty
V Kunovicích na Valašsku obnovili historickou alej podél zánovní cyklostezky. Zlepšili tak vzhled krajiny a zároveň zvýšili bezpečnost pro projíždějící cyklisty.