Úspěšné projekty

Úspěšné projekty
Sportovní centrum v Prostějově využívá dešťovou vodu ze střechy na zalévání a na splachování záchodů. Stará budova je tak úspornější.
Úspěšné projekty
Nový dvůr se nachází jen několik set metrů od původního objektu. Od něj se nový prostor odlišuje nejenom kapacitou, ale hlavně nájezdovou rampou, zastřešeným skladem i komfortním zázemím pro zaměstnance. S výstavbou Litomyšl začala na počátku roku 2021, k dokončení stavebních...
Úspěšné projekty
Ve středočeském obci Líský se pustili do přestavby obecního centra. Jednu z rolí v něm hraje dešťová voda.
Úspěšné projekty
V Klášterci nad Ohří na Chomutovsku slavnostně otevřeli zcela přestavěný kulturní dům. Město si slibuje, že za kulturou budou chodit nejen místní, ale i široké okolí.
Úspěšné projekty
Sýček obecný je na tom bledě, počet těchto ptáků se stále snižuje. Pomoci mu má záchranný program, jehož část je financována z Norských fondů.
Úspěšné projekty
Stavba byla slavnostně ukončena 10. listopadu 2021 v obci Rapotín. Stavební práce trvaly tři roky, probíhaly na katastru tří obcí a ochrání jejich obyvatele před padesátiletou vodou. V září 2018 odstartovala na Desné výstavba jednoho z největších projektů přírodě blízkých...
Úspěšné projekty
Obec Kozlany v Jihomoravském kraji úspěšně vrací vodu do krajiny. Revitalizace údolní nivy Rostěnického potoka je jejím dalším úspěšným projektem.
Úspěšné projekty
V Chorušovicích na Mělnicku se lidé mohou projít k nové vodní ploše. Kromě estetické funkce pomáhá retenční mokřad zadržovat dešťovou vodu v krajině.
Úspěšné projekty
Od nového školního roku už chodí děti z Jesenice u Prahy a okolí do nové školy. Ta vyrostla jako pasivní budova šetrná k životnímu prostředí. Potřebu nové školy si v Jesenici uvědomovali dlouho, pro desetitisícovou obec byla jediná škola opravdu málo. „Důvodem pro stavbu...
Úspěšné projekty
V Zaječově na Berounsku funguje nová úpravna vody. Místní se tak zbavili problémů s dodávkami i nízkou kvalitou pitné vody.