Aktuality

Aktuality
Dotační program Dešťovka přispívá až 105 000 korun na efektivnější využívání dešťové a odpadní vody na zahradě i v domácnosti. Podívejte se, jaké tři základní varianty program nabízí.
Aktuality
„Naše propočty i očekávání se naplnily. Zájem o kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji je obrovský a nepochybně k tomu přispěl i náš nový program kotlíkových půjček pro domácnosti,“ oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec. Kraj hlásí během několika...
Aktuality
Z evropských fondů přitékají další peníze na zkrášlení měst a obcí a jejich úspornější provoz. Ministerstvo životního prostředí pokračuje v mimořádně úspěšných dotacích a nabízí obcím, městům a dalším subjektům celkově 4,5 miliardy korun z Operačního programu...
Aktuality
Státní fond životního prostředí ČR v dubnu oficiálně představil program Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu, spolufinancovaný z Norských fondů.
Aktuality
Léto se kvapem blíží a slunečné dny lákají k výletům do přírody. Naše vlast oplývá bezpočtem krás, které stojí za to vidět. Mnohým v uplynulých letech významně finančně pomohla Evropská unie a my vás zveme na jejich prohlídku s naším průvodcem Půjdem tudy.
Aktuality
Příjem žádostí spustí nejdříve Moravskoslezský, Středočeský a Olomoucký kraj. Ostatní se přidají postupně, všechny to musejí stihnout do konce září. V poslední vlně kraje rozdělí 3,125 miliardy korun, které na výměny kotlů přímo v domácnostech vyjednal ministr životního...
Aktuality
V pražských Stodůlkách vyrostl moderní bytový dům v pasivním standardu, vůbec první taková stavba. Stavitel získal podporu z programu Nová zelená úsporám.
Aktuality
Ministr životního prostředí schválil investice v obcích v souhrnné výši 366 milionů korun 174 novým projektům z Národního programu Životní prostředí. Nejvyšší částku, téměř 100 milionů korun, si mezi sebou rozdělí přes sedmdesát obcí ležících na území národních...
Aktuality
Klimatická změna přináší výzvu pro města. V ulicích a budovách bude stále větší horko, města budou během léta stále hůře obyvatelná.
Aktuality
Ukázkové projekty spolufinancovatelné z OPŽP. Úspory za provoz nemovitostí, mohou se týkat například budov úřadů, škol, školek, sociálních zařízení, nemocnic, sportovních areálů, kulturních domů, areálů technických služeb, hřbitovů apod.