Aktuality

Aktuality
Je tu poslední šance získat peníze na nový kotel. Začátkem dubna odstartovala v krajích třetí a poslední vlna kotlíkových dotací. Jako první vyhlašuje výzvu pro občany Karlovarský kraj, další se připojí postupně.
Aktuality
V pražských Stodůlkách vyrostl moderní bytový dům v pasivním standardu, vůbec první taková stavba. Stavitel získal podporu z programu Nová zelená úsporám.
Aktuality
Ministr životního prostředí schválil investice v obcích v souhrnné výši 366 milionů korun 174 novým projektům z Národního programu Životní prostředí. Nejvyšší částku, téměř 100 milionů korun, si mezi sebou rozdělí přes sedmdesát obcí ležících na území národních...
Aktuality
Klimatická změna přináší výzvu pro města. V ulicích a budovách bude stále větší horko, města budou během léta stále hůře obyvatelná.
Aktuality
Ukázkové projekty spolufinancovatelné z OPŽP. Úspory za provoz nemovitostí, mohou se týkat například budov úřadů, škol, školek, sociálních zařízení, nemocnic, sportovních areálů, kulturních domů, areálů technických služeb, hřbitovů apod.
Aktuality
Rozvoj vysokorychlostních sítí elektronických komunikací v Evropské unii má vysokou prioritu, a proto byla přijata směrnice (směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/61/EU), která zdůrazňuje, že koordinací stavebních prací týkajících se fyzické infrastruktury se zajistí...
Aktuality
Na hospodaření s vodou se zaměřuje aktuálně vypsaná nová dotační výzva. Obce, kraje a další subjekty získají peníze na projekty proti suchu a extrémním projevům počasí, zejména povodním.
Aktuality
Napomohou obnově nejcennější části rybniční soustavy u Studénky. Projekt s názvem Záchrana a podpora biodiverzity na rybnících v PR Bažantula spouští Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
Aktuality
Ve čtvrtém ročníku soutěže PASIVNÍ DŮM byly dne 7. února 2019 vyhlášeny vítězné moderní energeticky úsporné budovy v kategoriích Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce roku 2018.
Aktuality
Ministerstvo životního prostředí připravuje další razantní kroky v adaptaci na změnu klimatu, v boji proti suchu, za čistší ovzduší i přírodu. Právě vyhlašuje 8 nových dotačních výzev z Operačního programu Životní prostředí s celkovou alokací přes 3 miliardy korun, které...